تاثیر امگا 3 بر روی سلامت پوست و مو  | فواید مصرف امگا 3

فواید مصرف امگا 3

تاثیر امگا 3 بر روی سلامت پوست و مو بر کسی پوشیده نیست . روغن ماهی در سال‌های اخیر به دلیل فواید بالقوه‌اش برای سلامتی محبوبیت زیادی به دست آورده است. در حالی که به طور گسترده برای حمایت از سلامت قلب و عملکرد مغز شناخته شده است، از شنیدن تأثیر آن بر زیبایی، به ویژه بر روی مو و پوست تعجب خواهید کرد برای دانستن تاثیر امگا 3 بر روی سلامت پوست و مو با سایت آندیا فلاح همراه باشید.

 

فواید مصرف امگا 3 برای پوست و مو


تاثیر امگا 3 بر روی سلامت پوست و مو  
روغن ماهی که از ماهی های چرب مانند سالمون، خال مخالی و ساردین استخراج می شود، سرشار از اسیدهای چرب امگا 3، به ویژه ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA) است. این اسیدهای چرب ضروری نقش مهمی در حفظ سلامت کلی دارند، اما فواید خاصی هم برای مو و هم برای پوست دارند. اسیدهای چرب امگا 3 به دلیل توانایی خود در قفل کردن رطوبت شناخته شده اند که برای حفظ پوست سالم و هیدراته ضروری است. آنها به تقویت سد پوستی، کاهش خشکی و جلوگیری از از دست دادن آب کمک می کنند. امگا 3 دارای خواص ضد التهابی است که می تواند شرایط بد پوست را کاهش داده و پوستی شفاف تر و سالم تر را ایجاد کند. در حالی که امگا 3 جایگزین ضد آفتاب نیست، اما در برابر اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش مانند پیری زودرس و آفتاب سوختگی محافظت کند. کلاژن پروتئینی است که وظیفه ارتجاعی و استحکام پوست را بر عهده دارد. امگا 3 از تولید کلاژن پشتیبانی می کند و به طور بالقوه ظاهر خطوط ریز و چین و چروک را کاهش می دهد.
فواید امگا 3 برای مو
داشتن پوست سر سالم برای داشتن موهایی قوی و شاداب ضروری است. امگا 3 می تواند به کاهش التهاب پوست سر، شوره سر و خشکی سر کمک کند و محیط مطلوب تری برای رشد مو ایجاد کند. اسیدهای چرب امگا 3 گردش خون را بهبود می بخشد که به معنای تحویل بهتر مواد مغذی به فولیکول های مو است. این می تواند منجر به موهای قوی تر و ضخیم تر شود. برخی از مطالعات نشان می دهد که امگا 3 ممکن است ریزش مو را کم می کند، به خصوص در موارد نازک شدن مو غیر ژنتیکی. خواص مرطوب کنندگی امگا 3 به موها می رسد و آن را درخشان تر و قابل کنترل تر می کند.
چگونه روغن ماهی را در روال زیبایی خود بگنجانیم
شما می توانید اسیدهای چرب امگا 3 را با گنجاندن ماهی های چرب، دانه های کتان، دانه های چیا و گردو در رژیم غذایی خود دریافت کنید. مکمل های روغن ماهی به طور گسترده در دسترس هستند و در اشکال مختلف مانند کپسول یا مایع وجود دارند. قبل از شروع هر رژیم مکمل جدید برای تعیین دوز مناسب با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید. برخی از محصولات مراقبت از پوست و مو حاوی امگا 3 به عنوان مواد فعال هستند. به دنبال محصولاتی باشید که صریحاً محتوای امگا 3 خود را ذکر می کنند. چه از طریق رژیم غذایی و چه از طریق مکمل ها، ثبات برای مشاهده بهبود قابل توجه در مو و پوست ضروری است.

 

۵
از ۵
۶ مشارکت کننده