بهترین روتین مراقبت از پوست خشک | روتین مراقبت از پوست خشک برای صبح و شب

روتین مراقبت از پوست خشک


بهترین روتین مراقبت از پوست خشک روتینی است که تمام مراحل آن به درستی انجام شود .پوست خشک با حفظ سطح هیدراتاسیون پوست مبارزه می کند. و به همین دلیل است که طراحی روتین نهایی مراقبت از پوست برای پوست خشک با بهترین محصولات مهم است. روتین مراقبت از پوست خشک برای صبح و شب باید به درستی دنبال شود. به عنوان مثال، روتین مراقبت از پوست خشک در روز بر روی آبرسانی و محافظت تمرکز دارد، در حالی که روتین مراقبت از پوست در شب باید بر هیدراتاسیون، ترمیم و تغذیه تاکید کند. 
بهترین روتین مراقبت از پوست خشک 
صرف نظر از نوع پوست، همه افراد باید یک
روتین بهداشتی مناسب در روز و شب برای مراقبت از پوست داشته باشند. ما در این مقاله قصد داریم بهترین روتین مراقبت از پوست خشک را به شما ارائه کنیم .پس برای دانستن نکات روتین مراقبت از پوست خشک برای صبح و شب با ما همراه شوید.
روتین مراقبت از پوست خشک برای صبح 
پیروی از یک روال مراقبت از پوست صبحگاهی قبل از بیرون رفتن از خانه، پوست شما را برای
مبارزه با آلودگی، اشعه ماوراء بنفش، گرد و غبار و سایر اثرات محیطی آسیب‌رسان آماده می‌کند. برای آماده سازی پوست خود مراحل زیر را دنبال کنید:
مرحله 1: صورت خود را تمیز کنید
شستشو اولین کاری است که باید بعد از بیدار شدن در صبح انجام دهید. اگر پوست خشکی دارید، باید از یک شوینده صورت ملایم، ملایم و آبرسان استفاده کنید.
مرحله 2: استفاده از سرم
از آنجایی که بیرون می روید و پوست شما باید از عوامل محیطی محافظت شود، باید از سرم استفاده کنید. سرم ها حاوی غلظت بالایی از آنتی اکسیدان ها هستند که از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد مضر جلوگیری می کند .
مرحله 3: صورت خود را مرطوب کنید
این مهم ترین مرحله در مراقبت از پوست خشک است. همیشه ظرف 3 دقیقه پس از شستن صورت و روی پوست مرطوب، مرطوب کننده را بمالید. این به پوست شما کمک می کند در طول روز هیدراته بماند. مرطوب‌کننده‌ای انتخاب کنید که حاوی هیچ ماده تحریک‌کننده‌ای نباشد. به دنبال محصولی باشید که حاوی ترکیبات آبرسانی مانند اسید هیالورونیک، سرامیدها، گلیسیرین و ویتامین های B باشد .
مرحله 4: محافظت در برابر آفتاب
هرگز نباید این مرحله را از دست بدهید. محافظت در برابر آفتاب برای جلوگیری از آسیب اشعه ماوراء بنفش و حفظ سلامت پوست شما بسیار مهم است. هنگام انتخاب یک محصول، همیشه به دنبال چیزی باشید که حداقل SPF 30 داشته باشد. همچنین، محافظت در برابر آفتاب هرگز نباید فقط با استفاده از ضد آفتاب متوقف شود. سعی کنید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و تا حد امکان به دنبال سایه باشید. همچنین سعی کنید از عینک آفتابی استفاده کنید.
این یک
روال اساسی مراقبت از پوست است که همه افراد دارای پوست خشک باید آن را دنبال کنند و در عادات سبک زندگی خود بگنجانند. هنگامی که تمام این مراحل را انجام دادید، می توانید پیش از بیرون آمدن از کرم پودر یا هر آرایش پایه دیگری که می خواهید استفاده کنید. 
فراموش نکنید که مراقبت از لب را در برنامه مراقبت از پوست خود قرار دهید. از یک
بالم لب ملایم و بدون عطر استفاده کنید تا لب های خود را مرطوب و انعطاف پذیر نگه دارید.
روتین مراقبت از پوست خشک برای شب
وقتی عصر به خانه برمی‌گردید، زمان انجام روتین مراقبت از پوست شبانه و برخی عادات آرایشی فرا رسیده است.
هنگامی که به خانه برگشتید، زمان آن است که تمام خستگی را از پوست خود بشویید و آسیب را
ترمیم کنید. برای مراقبت از پوست خشک خود در شب مراحل زیر را دنبال کنید:
مرحله 1: آلودگی و آرایش را پاک کنید
قبل از شروع روتین شبانه، پاک کردن آرایش ضروری است. برای پاک کردن آرایش خود می توانید از پاک کننده های مبتنی بر روغن یا روغن پاک کننده استفاده کنید. این به حل شدن کامل آرایش کمک می کند و همچنین پوست خشک شما را قبل از شستشو دوباره پر می کند.
مرحله 2: صورت خود را تمیز کنید
هنگامی که آرایش خود را پاک کردید، باید صورت خود را بشویید. برای شستن صورت و پاک کردن تمام آثار کثیفی از یک پاک کننده ملایم مبتنی بر آب استفاده کنید.
مرحله 3: پوست خود را لایه برداری کنید
این مرحله را حداکثر دو بار در هفته انجام دهید. . لایه برداری یا اسکراب پوست به خلاص شدن از شر سلول های مرده پوست، پوسته پوسته شدن پوست کمک می کند و پوست شما را صاف و نرم می کند. همیشه از یک اسکراب یا لایه بردار مرطوب کننده برای تمیز کردن صورت خود استفاده کنید، زیرا به خارش پوست، تحریک پوست و پوست خشن کمک می کند.
مرحله 4: از سرم آبرسان استفاده کنید
سرم ها حاوی غلظت بالایی از مواد فعال هستند که پوست شما را بازسازی کرده و آن را سالم نگه می دارند. اگر پوست خشکی دارید، می توانید سرم هایی با اسید هیالورونیک و ویتامین E را امتحان کنید. آنها پوست شما را تازه می کنند و آن را نرم نگه می دارند. می توانید از سرم های ذکر شده در روتین مراقبت از پوست در طول روز استفاده کنید.
مرحله 5: از کرم شب یا ماسک خواب استفاده کنید
یک کرم شب مرطوب کننده با کیفیت خوب می تواند به ترمیم و بهبود پوست شما در هنگام خواب کمک کند. شما باید یک کرم شب را بر اساس ترجیحات خود انتخاب کنید . ضد پیری، ضد رنگدانه یا موارد دیگر.
نکات مهم

1. تمیز کردن بیش از حد صورت 
تمیز کردن بیش از حد صورت، تمام رطوبت پوست را از بین می برد. صورت خود را فقط دو بار در روز با پاک کننده بشویید. اگر احساس می کنید که نیاز به شستن صورت چندین بار در روز دارید، به سادگی آب معمولی را روی آن بپاشید.
2. استفاده از پاک کننده سخت
همه پاک کننده ها برای انواع پوست مناسب نیستند. از انتخاب هر پاک کننده تصادفی از قفسه بر اساس بوی آن یا بافت آن خودداری کنید. پاک کننده مناسب با نوع پوست خود را تهیه کنید. در غیر این صورت ممکن است پوست شما را خشک کند.
3. عدم لایه برداری پوست
شما باید از شر سلول های مرده پوست صورت خود خلاص شوید. در غیر این صورت، سلول‌ها روی پوست شما جمع می‌شوند و آن را کدر، خشک و پوسته پوسته می‌کنند. بنابراین، از اسکراب اجتناب نکنید. آن را به آرامی بمالید و از مالش شدید خودداری کنید.
4. آرایش مات
حتی اگر از یک روال مراقبت از پوست پیروی کنید، آرایش نادرست می‌تواند پوست شما را خشک، لکه‌دار و بی‌نظم نشان دهد. اگر پوست خشکی دارید از آرایش مات خودداری کنید. محصولات مایعی را انتخاب کنید که پوششی شبنم دار ایجاد می کنند.

۵
از ۵
۱۰ مشارکت کننده